| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Am o nelamurire.
Am auzit mereu de siteuri gen umumoney.xyz... ceva de genu, in care introduci coduri si pentru fiecare cod introdus iti da 0, 01$. Vreau sa intreb: e adevarat? Chiar se pot castiga bani de pe asa ceva? Si ca sa scoti banii am inteles ca trebuie sa distribui un link de pe contul tau ca sa se inscrie cat mai multi. Multumesc, dau funda!winking

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Nu e adevarat deloc. Baieitii aia care au site-urile respective fac bani de pe urma ta pentru ca le vezi reclamele de pe site. Si faza aia cu distribuitul unui link prietenilor ca sa intre si ei e acelasi lucru. Tu strangi 100$ si ca sa-i primesti trebuie sa distribui link-ul la inca 5 prieteni. Prietenii aia intra pe site, vad si ei reclamele, site-ul face bani din reclame si atat, voi nu primiti nimic. laughing)

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nume6 a răspuns:

Daca ar fi asa n-ar mai merge nimeni la munca.

| Bariel a răspuns:

Posibil,unii ytberi au profitat despre chestia asta cu invitatiile

| johnnny123 a răspuns:

Și ai de gând să bagi coduri o lună pentru 5$ pe care nici măcar nu poți să-i scoți pentru că setează ei un prag minim de retragere de 100$?

Crede-mă, ai șanse mai mari să faci bani dacă întinzi o prelată între doi copaci și aștepti să plouă cu dolari.

| Ssssmokin a răspuns:

Cel mai probabil au o limita ca sa poti scoate banii castigati. Cum au spus si ceilalti, iti pun o limita de 100$, iar cand doresti sa ii scoti nu primesti nimic. Site-uri din care poti face bani de pe reclame sunt cele gen adfly( am scos 6$, limita fiind de 5$ ). Dar nici astea nu sunt foarte sigure.