| TheSeller a întrebat:

De curand Mi-am deschis un blog pentru a posta produse si a face marketing affiliate http://produsefashionieftine.blogspot.de/,dar din pacate nu stiu cum sa adaug codul pentru a posta produsele cu bannere-le m-am descurcat dar cu produsele nici de cum puteti sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| costan a răspuns:

Deci amigo, intri in contul tau de blogspot si deschizi o postare noua in editorul de text care se deschide ai o bara cu unelte, pe ea gasesti optiunea Link, inainte de a folosi aceasta optiune scrie Camasa Lovely Lauren Alba, acum treci cu mouse-ul peste Camasa Lovely Lauren Alba exact cum ai vrea sa copiezi un text, cand tot textul este tachat mergi cu mouse-ul si click pe optiunea Link (dar inainte de aceasta faza copiaza link-ul tau de la 2parale) acum click pe optiunea Link si de va deschide o fereasta ce iti cere sa introduci adresa URL: aici adaugi link-ul tau dai Aceptar si gata ai link-ul acela lung introdus in cele 4 cuvinte, salvezi postarea si este ok, daca se da click pe acele 4 cuvinte te va directiona la campania respectiva de vanzari sau ce este acolo. SPOR.

6 răspunsuri:
| costan a răspuns:

Daca vrei sa postezi un text si sub el un cod html de un banner procedezi dupa cum urmeaza: intri in contul tau blogspot ->click pe Postare noua -> si aici este unde se adauga o descriere sau ce text vrei tu sa scrii plus codul banner, ATENTIE!, cand adaugi cosul banner vezi sa fie bifata obriunea HTML din editorul de text la postare.SUCCES!

| TheSeller explică (pentru costan):

Ma nu ai inteles vreau sa adaug sa zicem un pachet de biscuiti de pe alt site sa-i fac reclama mai exact sa-i pun denumirea si cand cineva da click pe el s-al directioneze la acea pagina

| costan a răspuns (pentru TheSeller):

Foloseste urmatorul cod: acest cod il adaugi unde vrei tu sa apara si va directiona catre blogul tau

| TheSeller explică (pentru costan):

Iti mai explic odata si foarte in detaliu am un blog, pe bog vreau sa postez un produs pentru a face marketing affiliate adica sa primesc un procent din vanzarile pe care le fac ex : vrau sa adau o camasa si am la dispozitie acest cod pentru a primi un procent
http://event.2parale.ro/......ents/click daca cineva da click pe asta si cumpara camasa eu primesc un procent ok eu vreau sa adaug produsul in cazul nostru camasa cu numele de Camasa Lovely Lauren Alba si cand cineva intra pe blog si da click pe nume sa fie directionat aici http://event.2parale.ro/......ents/click inlegi exact ca atunci cand intrii pe site-ul la altex de exemplu ai o poza cu un produs si numele sau si cat costa cand dai clik pe el poti sal cumperi intelegi despre ce e vorba? Deci daca ma poti ajuta as ramane dator pe viata! Si nu am sa uit sa dau funda;)

| costan a răspuns (pentru TheSeller):

Deci amigo, intri in contul tau de blogspot si deschizi o postare noua in editorul de text care se deschide ai o bara cu unelte, pe ea gasesti optiunea Link, inainte de a folosi aceasta optiune scrie Camasa Lovely Lauren Alba, acum treci cu mouse-ul peste Camasa Lovely Lauren Alba exact cum ai vrea sa copiezi un text, cand tot textul este tachat mergi cu mouse-ul si click pe optiunea Link (dar inainte de aceasta faza copiaza link-ul tau de la 2parale) acum click pe optiunea Link si de va deschide o fereasta ce iti cere sa introduci adresa URL: aici adaugi link-ul tau dai Aceptar si gata ai link-ul acela lung introdus in cele 4 cuvinte, salvezi postarea si este ok, daca se da click pe acele 4 cuvinte te va directiona la campania respectiva de vanzari sau ce este acolo. SPOR.

| De_Ras_Mori_1994 a răspuns:

Aici tot ce trebuie sa stii despre marketingul afiliat : http://www.bubblews.com/news/191222-about-affiliate-marketing Mult succes