| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, pentru a trimite bani către alt cont bancar de la banca brd este nevoie sa intri in banca sau se pot trimite de la bancomat?

8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar de la ghiseu. La bancomat poti face doar depuneri sau retrageti

| GPA a răspuns:

Pentru a trimite bani de la contul bancar deschis la BRD la un alt cont bancar (fie de la aceeași bancă, fie de la o altă bancă) trebuie să folosești aplicația de internet banking "BRD Mobile", ușor de utilizat, fără a te mai deplasa la bancă pentru a face un transfer către un alt cont. Aplicațiile de internet banking permit gestionarea conturilor bancare în mod eficient, online, fără a mai fi nevoie deplasarea "fizică" la bancă. Trebuie să ai configurat deja contul BRD chiar de la bancă cu username-ul, parola și token (cod numeric de autentificare).
Altă alternativă, deplasarea fizică la bancă cu actul de identitate, specificând faptul că ești client BRD și ai cont curent la ei și dorești să faci o tranzacție către un alt cont bancar. Nu poți face tranzacții către conturi preferențiale direct de la ATM, ATM-urile pot efectua doar plăți către diferite utilități și servicii cu care băncile au contract, depozita sau retrage.

| eusebiu27 explică (pentru GPA):

Eu am aplicația you brd. Este buna?

| GPA a răspuns (pentru eusebiu27):

Nu, descarcă aplicația MyBRD și loghează-te cu datele de autentificare setate.
https://www.google.com/......https?/url

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există și roboțel BRD, Robo BRD versiunea cea mai nouă. Se poate depune și de acolo într-un cont.

| Sekim a răspuns:

Nu ai cum sa trimiți bani prin bancomat. La ghișeu sau prin aplicația MyBrd in caz că ai un sold pe cardul tau.

| GPA a răspuns (pentru Sekim):

Majoritatea ATM-urilor din incinta băncii oferă posibilitatea depunerii soldului sau plata către diferite servicii și utilități (de exemplu, Ing sau BRD). De ce spui "nu" la un lucru pe care lumea îl face frecvent.

| MariaEElena0505 a răspuns:

La bancomat poți doar sa pui bani sau sa scoți. Deci doar de la ghișeu. Sau mai exista o aplicatie online unde poți trimite. Bafta! ‘)