| 1mp3r4t0r3 a întrebat:

Salutare TPU! Sunt angajat de 3 ani in invatamantul de stat si pana acum 3 luni am fost angajat pe un post provizoriu. In luna mai sau iunie, am primit pe cardul de vacanta sodexo doar 1000 de lei din cei 1450 cat trebuia sa primesc, pe cand cei ce sunt pe post definitiv au primit suma integrala. Am intrebat in repetate randuri la secretariatul scolii unde lucrez cand voi primi si restul de bani si nimeni nu stie nimic.,, cand va da ministerul, noi nu stim,,. stie cineva cand se vor da si restul de 450 de lei? Multumesc anticipat! DAU FUNDAA!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De unde imi este cunoscuta aceasta intrebare? a da a mai fost pusa, se pare domnule 'profesor' ca te roade tare chestia asta, tu faci educatie pentru bani sau pentru ca empatizezi?
Multi dintre voi fac asta doar pentru bani si se vad rezultatele, mai ales acei dobitoci care nu invata copiii cum trebuie si ce trebuie sau ii santeajeaza sa vina la ei acasa sa faca meditatie.
As zbura orice dobitoc lacom dupa bani din acest sistem> de la cei din gimnaziu pana la lacomii profesori doctori universitari!
Orice ban,indemnizatie, ajutor, voucher, card etc si majorare pe care il luati voi bugetarii se face de la noi cei care lucram la privat, sa nu uitati asta meltenilor!

Aceste vouchere sunt reglementate de lege, probabil a fost calculat corect : https://www.portalinvatamant.ro/......12055.html

| 1mp3r4t0r3 explică (pentru Simpatic):

Auzi puștiule, vezi ca-ti depasesti conditia.

| Simpatic a răspuns (pentru 1mp3r4t0r3):

Conditia ca ce? vezi dumneata ca noi "pustii"astia va bagam bani in traista voua nu voi nouawinking mai suplinitorule!