| codpenal2018 a întrebat:

Salutare tuturor, am aflat de ceva timp de compania Kairos Planet care iti plateste bani pentru a inchiriere spatiului HDD din PC, este careva care a facut bani din chestia asta?, sau este inscris in program cineva?, care cunoaste, ce parere aveti de companie este Țeapa sau adevarată?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ti se foloseste PC-ului tau, pentru a se face transfer ilegal de informatie furata, trafer ilegal de bani sau arme, emailuri de intimidrae la adresa oamenilor politici, sau atacuri cu virusi ori explozibil, virurea ileagala a securitatii unui stat si cate si mai cate, toate ilegale si periculoase.
Este atat de periculos ceea ce vrei sa faci, incat te poti trezii maine la usa cu Politia ca ai trimis din computerul tau, emailuri de atacuri la presedentia Rusiei, sau a Americii si tu habar nu ai, pentru ca cei care fac asta (iti inchiriaza computerul) o fac nu pentru ca nu-si permit sa-si cumpere un amarat de PC, ci pentru a gasi prosti ca tine, care sa intre in puscarie pentru atacurile teroriste pe care ei le planuiesc, prin trimiterea de date din computerul tau, catre toti care sunt vizati.
Prosti si ignornata te vor costa scump!