| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Cum pot transfera bani din Romania in Nigeria? Avem Banca Europeana in Romania? Daca da, unde? Eu stau in Constanta si vreau sa trimit cuiva niste bani in Nigeria. Se poate? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu daca ai auzit de tepele numeroase date de nigerieni sau prin intermediul firmelor fantoma ori conturi din banci nigeriene.
Daca n-ai auzit poti citi cate ceva si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Mafia_nigerian%C4%83
Daca nu este inselaciune atunci poti trimite banii la o banca din Nigeria prin intermediul bancii la ai cont curent. Daca nu ai cont atunci poti face o depunere pentru contul respectiv din Nigeria, la orice banca mai mare din Romania - BCR, BRD-GSG, Transilvania, Raiffeisen, etc.
Nu am auzit de Banca Europeana pana acum si nici ca aceasta sa aiba unitati in Romania, am auzit doar de Banca Centrala Europeana, Banca Europeana de Investitii si Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare.

| WxRo a răspuns:

Cel mai rapid este cu western union.La transfer bancar o sa dureze ceva timp. Poti face transfer de la orice banca.