| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Cineva din alta tara imi poate transfera o suma de bani in cont maine chiar daca banca din Romania este inchisa?

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Salutare!

Transferurile internationale dureaza intre 24-48 de ore in mod normal sau in aceeasi zi daca e transfer urgentat (se platesc comisioane mai mari)
Transferurile bancare online se pot face in orice zi si la orice ora, creditarea urmand sa se realizeze dupa cum ti-am explicat mai sus.

O zi buna!

| Anonimus1358 a răspuns (pentru Roxin):

Nu este un transfer online, este un transfer de la o banca din alta tara la o banca din Romania. Deci se poate nu?

| Roxin a răspuns (pentru Anonimus1358):

Pai...transferul de la o alta banca sau transfer online e cam aceeasi treaba. Diferenta e ca fie o face de la ghiseu, fie din pat folosind laptopul.
Se poate, insa ii vei primi abia marti-miercuri.

| Anonimus1358 a răspuns (pentru Roxin):

Pai mi s-a spus ca banii imi v-or intra in cont in 24 de ore, de ce asa de tarziu marti sau miercuri?

| Roxin a răspuns (pentru Anonimus1358):

Daca e transfer urgent, da. Daca nu, nu.

| Anonimus1358 a răspuns (pentru Roxin):

Multumesc frumos!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti trimite prin Western Union, Moneygram sau similar, atunci poti ridica imediat cand iti trimite codul (prin sms sau altfel), deci imediat.
Prin transfer bancar si in tara dureaza cateva zile lucratoare, international si mai mult.