| Yagami a întrebat:

Salutare tuturor. Dați-mi vă rog o ideea de o sursa de venit în plus. Am un loc de munca stabil dar am destul de mult timp liber, Cam 2 săptămâni pe luna și as vrea sa găsesc un job sau ceva cu care pot câștiga niște bani în plus. Mulțumesc.

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa ore suplimentare. Se platesc cu salar orar majorat!

| Yagami explică (pentru Bula):

Ar fi o idee dar nu se plătesc orele suplimentare la noi. Lucrez în ture de 12 ore și nu as avea Cum sa fac suplimentar nici dacă se plăteau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Detaliaza. Cu ce te ocupi, ce hobbyuri ai, ce mai stii sa faci, ce ti-ar mai place sa faci, ce mijloace fixe ai si le-ai putea folosit (de exemplu poate ai un tractor si remorca la tara la bunici, poate un strung in garaj, chestii de genul).

| Yagami explică (pentru GabiDumitrescu):

Sunt receptioner la un hotel, ca hobby-uri ar fi desenul, pictura, jocurile video, cărțile etc. Din păcate nu am un tractor sau alte utilaje.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Yagami):

OK, am prins ideea. Ai tableta grafica? Daca nu, cumpara-ti. Detaliem miine, acum trebuie' sa ma culc.winking

| Daniel9988 a răspuns:

Pai daca ai sub 30 ani poti gasi un part time sa imparti pliante prin oras de la Orange Vodafone etc. Sau babisitter...dar nu cred ca iti prea place. Daca ai 30+incearca altceva.cum ar fi sa faci cv lucru manual picturi etc.

| Pandhoraa a răspuns:

Ai putea lucra de acasa ca operator interviu asistat de calculator, e un job part time cu contract de munca
https://www.mercury.ro/......ator-cati/

| vafurferudinfatablocului2007 a răspuns:

Prostitutia aduce venit mare, te pot lua eu pe sub aripioara mea de peste daca vrei.

| Yagami explică (pentru vafurferudinfatablocului2007):

Mersi,dar prefer ceva legal.

| Yagami explică:

Orice e binevenit. Sunt deschis la noutăți.

| Garoafe a răspuns:

Daca tot ai zis de desen iti recomand sa te apuci de design grafic. Ai multe site-uri unde poti sa intri la concursuri (contest). Poti sa incepi cu bannere si logo-uri. Un logo se plateste in medie $150-$200 pe contest, cel mai bun contest castigat de mine a fost de $365 daca prinzi si niste clienti care vor sa mai lucreze cu tine in privat atunci elimini competitia dar e platit ceva mai putin. Sa nu te astepti sa castigi bani peste noapte, sunt multe de invatat + ca trebuie sa stii cat de cat engleza. Bafta!

| Yagami explică (pentru Garoafe):

Îmi dau seama ca nu pot câștiga peste noapte, iar engleza o știu foarte bine, însa am încercat și treaba aceasta cu logo designer dar niciodata nu am fost selectatlaughing

| Garoafe a răspuns (pentru Yagami):

Ti-am trimis mesaj in privat