| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am cam dat-o in bara adică cam rău. Sunt cu o fata de 17 ani de un an si ceva si eu sunt de seama cu ea. Mai acum ceva timp 2 3 săptămâni o luna am avut contact sexual cu ea pe premiza ca dacă aplic metoda retrageri nu se întâmpla nimic dar pana mea surpriza ca fata asta acum e gravida. Dacă ii zic mamei ori ma da afara ori ma da spre adopție???????? ea dacă le zice alor ei ca dați singuri seama ce iese(tărăboiul dracu) Întrebarea mea este dacă ea are 17 ani dacă poate face un avort pentru ca eu nu îmi doresc un copil la vârsta asta nu ii pot oferi nimic dacă aveam un loc de munca stabil si vreo 20 21 de ani da dar acum in niciun caz iar ea Ba ar vrea ba n-ar vrea eu încerc sa o conving sa facă avort si ma întreb oare dacă poate merge neînsoțită de un adult având 17 ani la doctor la ginecolog la ce dracu se merge. Va mulțumesc! PS (N-am bani de pensie alimentara)

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu are cum sa meargă neînsoțită. Unde se va duce neînsoțită și lumea accepta, nu e ok. Trebuie sa se ducă intr-un loc bun pentru a nu fi probleme, nu are o ruda/o prietena care este majora pentru a o însoți? Alta metoda nu este

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spune-i mamei. Părinții ambilor să decidă. Copilul poate fi crescut și de bunici. Ai făcut un copil, poartă-te ca un bărbat.

| AnemonaP a răspuns (pentru sadrian46):

Părinții părinților fătului sa decidă ce se va întâmpla cu soarta acestuia? Persoanele în cauză sunt părinții, el și iubita lui, nimeni altcineva. Ce idee, hai să privăm copilul de părinți, să fie crescut de bunici, doamne ferește. Copilul nu e făcut încă, nu-i născut.

| Catrice a răspuns:

De unde știi ca e al tău?hee hee

| Mopmop a răspuns:

Cel mai bine discutat cu parintii vostri. Posibil sa mai ai la dispozitie 2 luni...

| gogugogugogu a răspuns:

Esti sigur ca e copilul tau? Va trebui sa gasiti o clinica care sa va accepte, vor trebui ceva bani, iar daca ea va refuza avortul atunci, dupa nastere, sa faci un test de paternitate, sa fii sigur ca nu platesti pensie alimentara degeaba.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa îți asumi ce ati facut. Eu zic sa vorbesti cu ea si sa gasiti impreuna un mod de a le explica parintilor vostri situatia si ca vreti sa fiti in continuare impreuna sa cresteti copilul.