| xxcrissxx223 a întrebat:

Salutare tuturor,
Detin in jur de 70.000 de euro si as dori sa ii investesc, bineinteles in ceva profitabil dar din pacate ma aflu intr-o mare pana de ideii si nu as vrea nici sa dau falimentu din primele 3 luni.
Spuneti-va ideile voastre si fara mistouri va rog.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Investitie pe termen lung: cumperi 2 garsoniere undeva central, sau 1 apartament si o garsionera depinde cu, iti este mai convenabil si le inchiriezi(cu cat sunt mai central cu atat costul e mai mare+o amenajare moderna). Banii obtinuti lunar ii pui fie in conturi deschise sau inchise pe perioade determinate(fie in euro sau in lei, in functie de cum variaza cota pe piata. dar aici trebuie sa mai citesti un ziar sa mai vezi o cota 10, 15 minute pe zi sa vezi cum stau treburile, fie ii pui la cec dar dobanda lunara nu e cinestie ce). In modul acesta ai un venit constant asigurat pe viata+ conturile unde depui fie in lei sau in euro ori ambele cum iti e mai la indemana si mai profitabil. Economisesti cativa ani si mai cumperi in rate fie apartament fie garsoniera inchiriata care se achita singura in timpul decis de tine si tot asa. Frumos, nu?
toate cele bune si success.

| xxcrissxx223 explică (pentru anonim_4396):

Eu ma gandeam sa imi deschid o cafenea mai spre centru, deoarece am deja 3 apartamente inchiriate, unu fiind chiar in piata romana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xxcrissxx223):

Inteleg. Atunci succes.