| starnet026575787 a întrebat:

Salutare, eu si cu un prieten de al meu vrem sa organizam un festival,eveniment pentru tineret, as vrea ca sa ma ajutati cu ideii, despre ce poate fi festivalul/evenimentul,ca sa atraga citi mai multi tinrei, eu astept ideile voastre, mersi de atentie

2 răspunsuri:
| Danutsz a răspuns:

Salutare. Pentru organizarea unui festival vei avea nevoie de o aprobare pentru spatiul unde va fi gazduitor, oricat de mic ar fi. Innainte de a-ti propune catea idei despre festival ti-as sugera sa nu il organizezi doar cu o singura persoana, nu doar ca si buget, ci ca si sprijin privind anumiti factori ai unui festival : controlul, vanzarea de bilete, publicitatea, etc. Cat despre idei pentru un festival, acum este vara, lumea adora sa se rcoreze. O idee ar fi un festival cu muzica, ceva sa fie legat de apa cum ar fi o piscina sau undeva pe plaja, sau daca niciuna din 2 nu se poate, baloane cu apasau orice ar avea legatura cu apa. Cat despre muzica asta e la alegerea ta, eu iti sugerez muzica tomorrowland.

| starnet026575787 explică (pentru Danutsz):

Imi plac ideeile tale dar evenimentul vrem sal organizam in Toamna, poate alte idei?