| Costmar a întrebat:

Salutare tuturor, intentionez sa creez 3 canale de Youtube pe care in timp sa le monetizez, trebuie sa fie 3 canale distincte cu 3 conturi separate de gmail? Stiu ca dintr-un singur cont se pot creea si alte canale dar nu cunosc regulile legate de monetizare fiind toate pe un cont...e mult mai usor de manageriat intr-un loc dar as vrea sa fiu sigur de la inceput, multumesc ????

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai calm, ca nu mai monetizezi nimic in 2021. Ai vazut care sunt cerintele? Arunca o privire si mai discutam dupa aia...

| Costmar explică (pentru GabiDumitrescu):

Care sunt cerintele? Stiam ca incepe de la 1000 de subcriberi si si cateva zeci de mii de ore de vizionare, sau ceva de genul asta...nu?

| Costmar explică (pentru GabiDumitrescu):

Am cautat, am gasit update din octombrie 2020, au ramas 1000 de abonati si 4000 ore vizionate in ultimele 12 luni?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Costmar):

Exact. Iar banii sunt absolut mizerabili. Trust me.

| Costmar explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta era si inainte deci nu s-a schimbat nimic, stiu ca se aduna greu dar eu am niste niste care nu sunt adresate romanilor, oricum multumesc pentru raspunsuri tututor?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Costmar):

Chiar daca nu sunt adresate romanilor. Am zis eu ceva? Nici inainte de 2010 cand chiar se faceau bani seriosi din reclame nu faceai treaba cu continutul in romana/adresat romanilor...

| Costmar explică (pentru GabiDumitrescu):

Ok am inteles, nu e vb de continut in romana, din romana in romana nu e ok pentru ca sunt doar vreo 3, 5-4 mil de oameni care intra des pe Youtube, inainte de 2010 probabil erau si mai putini, plus ca Romania e una din tarile care plateste prost pentru youtube...deci e normal ca nu se faceau nici atunci nici acum...

| PainTech a răspuns:

Da, poti creea mai multe canale pe acelasi cont si le poti monetiza.
https://www.youtube.com/channel_switcher

| siriusblack98 a răspuns:

Canalul de YouTube generează bani, nu contul în sine. Poți avea mai multe canale pe un singur cont care generează sume diferite de bani. Nu te afectează că unul face 2$ și celălalt 10$. Tu tot 12$ retragi.