| avenger21 a întrebat:

Urmeaza sa ma prezint si eu peste cateva zile la un interviu pentru un post lucrator comercial la Kaufland si as dori sa stiu cam ce ma asteapta.
Am pentru ce sa imi fac griji? La telefon mi-au spus sa aduc copie buletin studii si calificari deci e interviu din ala unde iti spune salariu si de cand poti incepe lucrul sau e ceva serios si se pun tot felul de intrebari?

Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mami a răspuns:

In primul rand sa te prezinti imbracata decent si fardata decent
cu zambetul pe buze nu cu fata acra
sigur ti se pun tot felul de intrebari in legatura cu persoana ta
sa vada cat esti de amabila cat esti de vigilenta si serioasa
sa nu arati emotiile ca te dezavantajeaza
salariul ori iti ofera minimul pe conomie sau il negociaza cu tine
ori te plateste cu ora
bafta

| cucalic a răspuns:

Nu iti face probleme. datoria lor e sa afle cat m-ai ulte si eu lucrez ca lucrator comercial