| NYØ2002 a întrebat:

Vi se pare greu meseria de ospatar? Mie cam da, nu stiu cum astea poate sa tina 3-4 farfurii in mana.Mie imi este frica daca scap farfurii pe jos.

Alta intrebare!

Eu am 17 ani si nu stiu cum sa fac si eu niste bani ca vreau sa imi cumpar haine si de ce am eu nevoie.

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Mai poti sa te faci reprezentant la firme gen avon, oriflame. La astea ai reducere la fiecare comanda. De la 600 lei ai reducere 40% deci banii aia de 40% iti raman tie.

Daca stii foarte bine engleza sau alta limba poti lucra de acasa pe calculator. De ex e un site care se numeste transcribeme si trebuie sa asculti o inregistrare apoi sa o transcrii tu si pentru asta primesti bani in functie de cate transcrieri faci. Dai un test online la inceput ca sa vada daca stii.

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca ai 17 ani poti sa te angajezi la Glovo si alte companii de genul. Iti faci programul cum vrei, poti sa iti iei cate ore vrei dupa scoala sau in weekend. Nu ai program fix.

Ca ospatar e solicitant si obositor dar nu cred ca o sa te oblige nimeni sa tii 4 farfurii in mana.

| NYØ2002 explică (pentru Furnicuta000):

Ce e ala glovo?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu ai auzit de Glovo?
Curieri pe bicicleta. Dar trebuie sa stai ori in Bucuresti ori intr-un oras in care functioneaza Glovo (gasesti lista pe net) si sa ai bicicleta.

| Bizon95 a răspuns (pentru NYØ2002):

Ce e ala ORICE?!? INTAI CAUTI PE GOOGLE SI APOI INTREBI
https://www.google.com/search?q=glovo
firma de livrare mancare de la orice sursa, tu doar o cumperi si o duci la client
la fel e si Uber Eats si inca vreo 2-3 nu imi vin in cap acum

| NYØ2002 explică (pentru Furnicuta000):

Nu cred ca pot sa lucrez acolo ca nu sunt din localitatea respectiva

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Bizon95):

El sta in Husi (Vaslui), nu poate sa fie livrator pe bicicleta.
Dar ma gandesc ca ar gasi job part-time la vreun supermarket, hipermarket. Abia gasesti in Bucuresti daca esti minor, in orase mici nu cred ca sunt sanse mari.
Si naveta in alt oras nu e o solutie tinabd cont ca mai are si scoala.