| VladuCristianCo a întrebat:

Salutare. Vreau să mă mut într-un apartament 2 camere spre București. Cam la ce suma sa ma astept sa dau pe intretinere, caldura ce mai este necesar?

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Spre Bucuresti sau in Bucuresti?
Pentru ca "spre" poate fi in Alexandria unde chiriile sunt mici. Dar IN Bucuresti chiriile sunt enorme.
Caldura o vei plati la suprafata sau la cat arata repartitoarele (daca sunt). 300-400 lei.
Apa rece, apa calda, energia electrica... la cat consumi. La Asociatia de proprietari platesti la numarul de persoane: gunoiul, liftul (daca este), personalul de serviciu, iluminat casa scarii, salarii angajati, etc.
Oricum, mai ai nevoie de ceva "spre" 1000 lei in afara de chirie.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine poate sti ce suma poate fi, daca tu vrei sa te muti SPRE Bucuresti. Este o zona foarte mare la ce spui tu.
Rezumă un sector, un cartier etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vrei sa te muti in chirie sau sa ti cumperi? ca nu ai spus a cest detaliu important

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu ajunge spre 1000 lei cum zic unii.

Dar nici o suma aproximativa nu putem sa iti spune, sunt prea mute variabile in joc de la unde e situat apartamentul, la cat consumi tu, la ce fel de bloc e, la cat de izolat e, daca ai centrala sau nu, daca speli mult sau putin, etc etc etc.

| haileewatson a răspuns:

Depinde de zona si de bloc, daca ai centrala sau nu etc.