| CristiV96 a întrebat:

Salutări, știți cumva unde pot face o reclamație sau ceva împotriva IFN-urilor? Am fost și eu ca prostul la Flanco că mi-a fost musai sa iau un PC sau PS și s-au găsit dânsele sa-mi acorde credit de la leanpay, partenerul lor IFN, între timp am renunțat la produse si le-am returnat înainte sa treacă 14 zile și am optat pentru un împrumut de la bt. Da doamna de la bt îmi tot spune sa le cer, IFNului o adeverință sau dovada că au raportat închiderea creditului la biroul de credit, acum ăștia o tot tin cu rahaturile lor că au trimis o adeverință, dar la biroul de credit tot apar cu datoria activa la ei și îmi spun cam toate băncile la fel.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Rolul Biroului de Credit este sa te protejeze.

| Frank51 a răspuns:

Nu ai de ce să faci reclamație, operarea datelor durează câteva zile lucrătoare în funcție de mai mulți factori plus că intervin erori umane.

| CristiV96 explică (pentru Frank51):

Cam trebuie, vezi tu eu pe data de 28 am primit cică adresa de contract inchis la ei și că nu maj am nici o obligație cică, dar nimic semnat referitor la biroul de credit, și și pe Volt, și când fac situația înscrierii pe birouldecredit.ro, contul ăla tot apare deschis

| CristiV96 explică (pentru CristiV96):

Luna trecută, 28.

| adryang78 a răspuns:

Poți face reclamație la ANPC, dar mă îndoiesc că vei rezolva ceva. Trebuie să te ții de capul lor, mail-uri, telefoane, ca să-ți trimită adeverința.