| christian90 a întrebat:

Salutari!
Vreau sa imi fac cont paypal, nu ma intereseaza cardul fizic, voi folosi contul doar pentru online, aliexpress, ebay etc.
Nu vreau sa bag bani in cont, voi cauta ceva platforme online mai de "incredere" cu survey-uri si din astea, ca sa pun ceva in cont. Oricum nu as cumpara decat chestii de 1-2 dolari, dar chiar si pentru astfel de produse nu vreau sa platesc cu banii pe care cu greu ii am, de aceea incerc alte variante.
Aveti ceva sfaturi? Sa stiu in ce ma bag.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Ca să-ți faci cont PayPal tot trebuie sa ai bani in contul bancar pe care îl deții. Pentru activarea contului PayPal trebuie sa scrii IBAN-ul și ți se vor trage 1 euro din câte îmi aduc aminte și o chitanță pe care atmul ți-o emite. Pe acea chitanță ai un cod de 4 cifre pe care îl scrii in contul de PayPal pentru activarea lui. Atunci poți face ce dorești cu el.

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai bani intr-o banca si-ti inrolezi contul in PayPal, esti in siguranta. Eu asa fac cumparaturi in strainatate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! Am uitat sa spun ca nu-i nevoie sa bagi bani pe PayPal, doar sa ai pe contul din banca.

| christian90 explică (pentru Salontanul):

Doar pentru ca nu pot sa iti evaluez raspunsul, am sa spun ca este Folositor.

| Salontanul a răspuns (pentru christian90):

Multumesc! Nu-i problema!

| Wr3nch a răspuns:

Lol pentru chestii de unu 2 dolari iti ratezi viata cu surveyslaughing Baga bani in cont si din cont in paypal ca tot tu esti pentru 20 de lei.

| christian90 explică (pentru Wr3nch):

Nu voiam sa fac legatura intre contul paypal si cel actual. Chestia cu survey-uri si altele de genu era doar asa ca sa nu dau bani pe lucruri care nu au o importanta deosebita.

| Gabigabyi a răspuns:

Cred ca trebuie sa fii pe salariul tau ca sa poti.

| christian90 explică (pentru Gabigabyi):

Chiar nu era nevoie sa verifici chestia asta.

| Gabigabyi a răspuns (pentru christian90):

Cum adica?

| christian90 explică (pentru Gabigabyi):

Ai scris-o ca pe o ințepătură