| Mereneu202007 a întrebat:

Saluuut! Am o mică mare problemă :<
Am primit un Mesaj de la BT(Banca Transilvania) in care am fost informat că mi-a fost restricționat cardul. A mai pățit cineva? Și de ce s-a restricționat? Are cineva idee cât durează, sau e permanent? Am băgat bani cu el in Superbet, atâta tot! O să vă las jos mesajul:

Buna ziua, pentru siguranta dumneavoastra, cardul Mastercard cu terminatia **** a fost restrictionat. Mai multe detalii pentru pasii urmatori va oferim la: 0264303030. Va multumim, Banca Transilvania.

Am sunat și la nr de telefon, dar la min 10:41 primeam ocupat...
Vă rog ajutorrr!
P.s Sărbători fericite ♡

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt de parere sa nu mai suni ci sa mergi personal la o unitate a BT.
S-ar putea sa fie o tentativa de inselaciune.

| Mereneu202007 explică (pentru Ioandelasal):

Sincer și eu m-am gândit. Chiar mă gândesc să nu fii avut cineva în plan să mi bage cardul online pentru diferite comenzi. sau ceva copii care nu au ce face cu viața lor și încearcă să ghicească coduri și CV-uri să și bage bani în jocuri.
Îți mulțumesc pentru răspuns! Sărbători binecuvântate alături de cei dragi!

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Nuuu, nu da click.
E mare scam.
Mai trimit asa si de la whatsapp/Facebook/binance/paypal.