| Stropdeploaie a întrebat:

Se mai vând terenuri pe lună?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am si eu un teren de vanzare, pe partea ne-vazuta de ochii lumii de pe Pamant.
Terenul este vecin cu niste extraterestrii pasnici, care au tehnologie mai avansata decat smartphone-urile terestre, pot comunica si interplanetar.

Daca vrei sa te ascunzi de inamicii tai, atunci e loc ideal.
Daca vrei s-o suni pe mama, vecinii te lasa cu mare drag.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Eu am. Deja am plantat cartofi pe el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, și sunt și cumpărători destui, că apa aerul și fraierul nu se termină deocamdată.
Am citit undeva că se preconizează că spațiul cosmic, celelalte planete, Luna inclusiv, nu vor putea fi niciodată declarate propietate a cuiva, ele vor fi un spațiu comun al omenirii.
Dar azi se vinde și pielea ursului din pădure. Încă.

| gabicoo a răspuns (pentru sadrian46):

Zici ca Luna nu va putea fi declarata niciodata proprietatea cuiva.
Păcat! Mare păcat! Iubita mea soacră voia să-i cumpăr teren undeva într-un loc exotic și mă gândisem sã-i cumpăr pe Lună.
Atunci dacă nu se poate pe Lună cred că am să-i cumpăr un loc de odihnă sus în deal "La Pacea". Ce zici. E bună ideea mea.
laughing

| Thecurious a răspuns (pentru gabicoo):

Nu cred ca e scump in Botosani. Da, e o idee buna.

| gabicoo a răspuns:

Da!
Dar doar pentru lunatici!
laughing

| Goete a răspuns:

Daca vrei iti vand eu o planeta intreaga, sau o stea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti vand eu, 200 euro m2. Peste 20 de ani o sa fie 5000 euro mp si o sa faci bani frumosi happy da-mi mesaj laughing

| REMiXDJ a răspuns:

Da, se mai vand.Eu am de vanzare ceva pe Luna ca teren dar pe partea invizibila.E mai ieftin acolo ca nu e cu fata la Soare. Zona mea am cumparat-o in 1990 cand mi-am facut adresa de Yahoo.Am cam 10 km patrati, zona are 2 cratere unul mare, unul mai mic, in cel mare poti ascunde o nava spatiala destul de mare sa zicem cat orasul Tecuci.Cat despre extrateresti nici pomeneala, totul e o vrajeala americana made in Las Vegas.Papagalii astia de americani au visat ca au fost pe Luna iar cel mai mare mincinos al Americii nu este altul decat Neil Armstrong, ceilati asa zisi astronauti nu sunt decat niste povestitori made in Star Trek. Zona mea de pe Luna o vand cu 10.000 USD usor negociabil.Accept ca plata si monezi cu ufo, aliens, etc. dar editii valoroase din aur, argint sau platina. Daca aveti obiecte de provenienta... de pe alte planete, discutam, facem schimb, gasim o varianta. Terenul meu se invecineaza cu a lui PRiNCE cantaretul de Purple Rain, deci aveti un vecin cool.Astept cumparatori.Actul de propietar este certificat NASA agentia de mincinosi number 1 de pe Terra, are 2 parafe 51 Zone, autenticitatea e confirmata prin semnatura de Telly Savalas si are timbru original Capricorn One.Documentul are un cilindru din aluminiu pentru pastrare model Hangar-18.Astep cumparatori seriosi.Pot fi contactat usor aici sau pe Paltalk pe acelasi ID : REMiX-DJ

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

A fost deja cumparata toata. E jumi juma cu extrateresti.

| cristinuseundezastru a răspuns:

Da cumperi?