| anonim_4396 a întrebat:

Am mai multe terenuri în comuna Ileana jud Calarasi și as vrea sa vând unul din ele.

E la 35 km de București și la 7 km de A2.

Are 1000 mp.

E extravilan.

Vreau sa știu cam cat ar valora un mp2

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Si uite asa o sa ajungem musafiri in tara noastra... e fix o tarla in cimp, sau ai macar curent/o ulita, ceva? Probabil maxim 4-5k EUR.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am 24 de terenuri în ileana laughing

Majoritatea au peste 6 hectare și am și câteva sub 2 hectare de care vreau sa scap pentru ca s-a terminat contractul cu agricultorii.

Asa ca am fost azi și i-am băgat în masa.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte bine. Nu fi tembel. Ia mai bine si cauta sa te asociezi cu cineva si sa faceti o treaba, nu alege solutia pentru idioti de a scapa de ele si a incasa niste bani care se vor duce draq si o sa ramii cu...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Am deja asociate marea majoritate care sunt mult mai mari pe multi ani.

Acum am nevoie de bani.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Si vrei sa vinzi terenurile care nu mai cresc de nicaier ca sa iei un **** de telefon? Serios acuma...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Nu e pentru telefon.

Vreau sa renovez.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, renovat. Alta chestie care poate sa astepte. Altii au murit ca sa lase pamint urmasilor si tu vrei sa il instrainezi ca sa renovezi. Puii mei... eu as minca apa cu piine uscata si as dormi in strada da' nu as vinde nici un metru patrat.

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

Mda.

Și stai cu el acolo la 100 km de oraș și mori de foame.

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai vezi tu... orasul e un miraj nenorocit. Daca pentru unii a fi taran e o jignire, pentru mine e un ideal. Pamintul ne cheama inapoi, doar ca multi se intorc la el doar cu picioarele inainte si au impresia ca rahaturi ca "statut social" inseamna ceva. Singurul statut care conteaza cu adevarat e ceea ce vor spune urmasii despre tine.

11 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

NU VINDE TERENUL! Va fi cel mai pretios bun in viitor, dupa parerea mea va depasi ca valoare imobilul, casa / apartament.
Dupa cum auzi si tu la stiri, din pacate populatia Europei creste necontrolat si pe viitor locul pentru constructii va fi problema, nu banul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Extravilanul este in jur de 100 de milioane daca este arabil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

100 de milioane hectarul. Imparti 10 000 cat face un hectar la cati metri ai tu.