| titibilica a întrebat:

Se poate realiza un transfer de bani de la o sucursala BRD catre un cont Raiffeisen.Trebuie ca si persoana care trimite banii sa posede un cont bancar?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, depui banii la ghiseul BRD pentru contul de la Raiffeisen si tu nu trebuie sa ai cont bancar.

| darrio2007 a răspuns:

Poti depune banii personal la un ghiseu Raiffeisen daca stii numarul de cont.In felul asta eviti comisionul perceput intre banci.Pentru transfer.In cazul tau BRD si Raf.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Da, se poate.

O zi buna!

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca trebuie sa aiba si persoana respectiva cont in banca altfel nu ai cum sa trimiti bani la o alta banca daca nu exista cont, asa functioneaza intre banci... Dar daca nu are cont poti scoate bani din contul tau si sa trimiti bani ches prin :Western Union! Bafta!

| pietrean a răspuns:

Mai mult ca sigur, da.Banii,se pot transfera dintr-un cont, a unei banci, in alt cont, de la o alta banca(sau a aceleiasi banci).

| darrio2007 a răspuns (pentru pietrean):

Gresit.Persoana care trimite nu trebuie sa aiba cont bancar.Depune banii la ghiseu, numerar, in contul celeilalte persoane.Cu conditia sa stie numarul de cont al persoanei.

| pietrean a răspuns (pentru darrio2007):

"Mai mult ca sigur, da". Acesta a fost raspunsul meu.(Chiar eu am trimis:persoana fizica, catre persoana juridica.)
Faptul ca am "papap" un cuvant, este culpa mea (Banii se pot transfera SI dintr-un cont...).Imi cer iertare!

| darrio2007 a răspuns (pentru pietrean):

Nu trebuie sa iti ceri iertare.Eu am fata studenta la Iasi. Vreau sa spun ca ii trimit bani mergand direct la ghiseul bancii unde are ea cardul.Cu bani numerar. Fara alte operatiuni.

| pietrean a răspuns (pentru darrio2007):

Mi-am cerut iertare, pentru faptul ca am sarit un cuvant(care de multe ori are mare importanta).
Raspunsul meu, a fost corect, la intrebarea pusa de utilizator.Deci,nu a fost gresit.
O zi buna!

| darrio2007 a răspuns (pentru pietrean):

Multumesc.Si tu sa ai o zi buna.

| titibilica explică:

O sa merg personal la BRD si o sa vad cine are dreptate.