| szaszsebespaul a întrebat:

Stiti cumva ce impozit trebuie platit pentru castigurile din Google AdSense? Nu lucrez cu PFA si nici nu am firma. Vreau sa pun pe site-ul meu reclama si as vrea sa stiu ca sa fiu legal.

Răspuns Câştigător
| Intrebare8Intrebatoare a răspuns:

Impozitul este in cota unica de 16%, pentru activitatile care se declara. Se face declaratie la fisc, la alte activitati. Cum vrei tu!

5 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu platesti niciun impozit.
Alegi plata prin Western Union, si cand au ajuns banii, scrii ca sunt banii pentru un cadou.

Evident, daca vei castiga cu sutele de euro pe luna, nu mai merge smecheria. happy

| Baton a răspuns:

Din cate stiu nu trebuie sa platesti nici nu impozit daca nu declari aceste venituri.chiar vrei sa dai la stat bani?laughing
pana si nemtii cauta sa ia cati mai multi bani de pe stat si sa nu dea nimic inapoiitongue sau cauta motive si cai pe care sa nu plkateasca taxe intregi sau nah.sa plateasca putin.
Daca site-ul tau este ilegal atunci nu iti fa griji pentru taxele pentru veniturile taletongue
daca este vorba despre blog-ul de la profil nu e ilegal :p
oricum ideea e ca daca vrei sa fi 100% legal poti declara veniturile din alte activitati iar ei iti vor trimite plic acasa sau iti vor spune pe loc ce impozit trebuie sa platesti.

| costisefu a răspuns:

Du-te omule la www.paginafinanciara.ro Au acolo experti contabili care stau si raspund pe forum.

| szaszsebespaul explică:

Site-ul meu este perfect legal. Imi scriu opiniile in legatura cu anumite lucruri si pun poze pe el( pozele sunt facute de mine deci detin drepturile de autor).

| szaszsebespaul explică:

Site-ul meu este legal. Acolo imi scriu opiniile si pun poze facute de mine.