| anonim_4396 a întrebat:

Tata nu a mai primit pensia de 4 zile unde sa trimita sesizare e pensionar militar in retragere are 76 ani pensia 4200 lei

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pensiile militare se primesc dupa data de 10. Daca 10 pica sambata sau duminica vin vinerea, inainte. Stiu sigur asta pentru ca si eu sunt pensionar militar. Aia cu 4 zile este o minciuna.

| Violleta2022 a răspuns:

O va primi pana la sfarsit de saptamana.

| mi25 a răspuns:

Zici 4 zile, de parca ar fi 4 luni. Mai sunt si intarzieri. Ca sa o primeasca la timp sa-si faca cont cu card la o banca si o va primi la timp. Pensiile militare se primesc pe data de 10 ale lunii - pe card si in jur de 14 prin posta.

| Yuoia a răspuns:

4 zile? O nimic toată. Daca erau 4 ani de zile, merita sesizarea.

| Yuoia a răspuns (pentru Yuoia):

Iar robotul? Admini TPU, cum se face ca trec toate mizeriile agramate si de neinteles, si mie mi se corecteaza o expresie cunoscuta?
"O "nimicuta" toata"!

| goguPatent a răspuns:

De ce sa trimita sesizare nu ziceai tu intr-un raspuns mai devreme citez

"de ce nu putem fii fiecare pe cont propriu fara taxe si impozite sa traim bine ca afara va place sa fim sclavii societatii?"

Tatal tau de ce nu e pe cont propriu si vrea pensie acum?