| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Nu vreau sa ma laud pe aici, dar tata incaseaza lunar o pensie de 4200 lei si e dreptul lui de munca. A iesit la pensie la 55 de ani si se bucura de pensie de aproape un an. De ce altii se plang ca vor pensie ca a lui? Tata a lucrat in conditii grele si in frig si in ploaie carand saci de 50 kg cu azotat. Unii spun ca tata nu merita pensia asta...asa rea si dusmanoasa e lumea in ziua de azi?

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Este. Mai bine s-ar uita la pensiile nesimțite și speciale. Pensia lui e de bun simț. Nu e vina lui că există pensii de câțiva zeci de lei. E vina celor aleși.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar ce a fost mai exact tatăl tău?

| criss8585 a răspuns (pentru siriusblack98):

Hamal în port. Toti ies de acolo cu pensie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi tu unii au carat saci de nisip sau au dat la lopata pana la 62 de ani in acelasi frig sau mai mare fara bonuri de masa si iau pensie 800 de lei
De aia e invidiat tata tau
Nu as permite sa spun ca nu merita pensia aia da nu e corect ca unii muncesc la fel sau mai greu si se pensioneaza tarziu pe bani de nimic sa nu le ajunga de medicamente
Si apropo multi lucreaza din greu in prezent si nu ia salariu cat ia tata tau pensie
4000 de lei sunt bani greu de scos in Romania si ii platesc aia care lucreaza pe 1200 de lei deci de aia nu e corect