| dana1234 a întrebat:

Tinand cont de faptul ca moneda euro este intr-o continua crestere, care este moneda in care ma sfatuiti sa-mi pastrez economiile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumatate in euro si jumatate in lei, asa in caz de cheltuieli nu esti obligata sa schimbi, ca si la schimb pierzi! ambele sume pune-le intr-un cont de economii gen ATUCONT (Banca BRD) din care poti retrage bani oricand fara sa ai pierdere la dobanda cuvenita :-) decat pe cateva zile (mai putin de 15)

8 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Avantajos este sa economisesti in moneda tarii in care traiesti si primesti salar.
Poti sa-ti faci la CEC un cont privilegiu unde dobanda este pe transe valorice.

| Krina a răspuns:

In moneda nationala.
Desi daca vorbim de cresterea euro ajungem la deprecierea leului.
Dar tot in lei te-as sfatui.Si in plus, dobanda este mult mai mare decat la euro, USD, CHF..etc.

carla
| carla a răspuns:

Are dreptate, Carra, este un sfat bun. Insa, daca este sa ma intrebi pe mine, eu as tine totul in euro. NU cred ca in urmatorii 2 ani cursul euro va scadea.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu zic ca euro pentru ca in curand va intra si in romania

| N538961518 a răspuns:

In aurwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata ignoranta. Nu mai dati sfaturi daca nu stiti despre ce e vorba. Creditele si economiile se iau si se pastreaza in moneda in care iti iei salariul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nationala

| lia_4397 a răspuns:

Moneda nationala (leul), asa cum a crescut euro, intr-o zi poate sa si scada!