| fixy a întrebat:

Buna cum pot deschide un cont in banca si sa pastrez acolo economiile noastre? merci

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu, te duci la o unitate bancara, care iti convine, cu actul de identitate si banii si ii depui intr-un depozit. Numai bine!

| andreea3216 a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin pentru a deschide un cont curent, depui in el economiile si poti sa deschizi si depozite bancare apoi ca sa primesti dobanda

| ali_8949 a răspuns:

Mergand la banca poti deschide cont in bancahappy

| sutinoo a răspuns:

Eu imi pun economile in depozite, adica pe contul curent, cer sa fie pusi niste bani (cat vreau eu) deoparte, acei bani nu sunt vizibili pe card sau in cont, dar la alegerea mea pot sa desfintez depozitul cu mentiunea ca pierd dobanda.
Procedura e foarte formala, te duci la ghiseu si zici "vreau sa pun niste bani in depozit" iti da o hartie la semnat si voila, aceeasi operatie poti s-o faci si prin "internet banking".
Ce-am zis pana acum poate sa difere de la o banca la alta.

| tibosee a răspuns:

Mergi la o banca cu buletinul si le spui ce vrei, poate vrei si card pentru online.