| Anonima55512347 a întrebat:

Știți cumva o aplicație/site de făcut urmăritori (de promovat), (cumpărat urmăritori) pentru un cont de Instagram unde se poate plăti cu paysafecard sau paypal?

Menționez faptul că știu că conturile se pot promova direct pe Instagram, însă se poate plăti doar cu cardul și nu aș vrea asta, pentru că am încercat de multe ori și nu merge, nu îmi acceptă plata.

Doresc să se poată cu paysafecard, de preferabil, dar ar fi ok și cu paypal.

Doresc, un site ok, care e de încredere.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Minorii nu pot detine conturi de Paypal si nici nu pot face asemenea plati.

| Anonima55512347 explică (pentru Violleta2022):

De parcă minorii și copii de 10 ani nu au astfel de conturi. Nu îți interzice nimeni să nu ai și nici nu te verifică. E simplu să pună o dată de naștere de ex care să aibă peste 18 ani. Adresa o pune random, pentru că aplicația nu verifica dacă e o adresa reala.

Când vine vorba de terminalele de plata, minorii chiar își pun bani pe paypal, pentru că acolo nu le zice nimeni nimic să nu facă asta. La fel și cu conformarea datei de naștere, pun o data care sa aibă peste 18 ani, și după îi lasă să continue.

Iar despre plăti, mulți minori folosesc paypal, pentru a cumpăra, vinde câte ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima55512347):

Este evident ac nua i habar, dar Paypalul are aceasta conditie de PSTE 18 ani implementata de foarte multi ani, cu acre lumea nu se joaca, desii iti poti afce cont fake, dar nu-l poti folosii fiindca nu ti se da eligibilitate pana nu te verifica ei si nu-ti cer act de identitate.
Lucrez cu Paypalul de 12-13 ani si m-au verificat inclusiv cand imi expira cardul bancar, deci nu se joaca nimeni cu asa ceva, dar dupa cum spuneam esti prea micut sa ai habar ce se intampla in realitate.

| Anonima55512347 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt atât de "micuț". Am aproape 17 ani. Deci...

Știam unele lucruri despre paypal, însă nu toate. De aceea am menționat, că dacă cineva îmi recomandă o aplicație de promovat pe Instagram de preferabil plata să se poată face cu paysafecard.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonima55512347):

Tocmai, ca la 17 ani esti micut si nu ai habar de regulile Paypalului.
Lucrez de 12-13 ani cu paypalul, atat cu conturi personale cat si pentru companiile pentru care lucrez, asa ca, iti pot da informatie clara si adeavrata, nu ce te mint pe tine prietenii sau ce auzi pe la colt de strada.

| socialmedro a răspuns:

Buna ziua, va putem ajuta cu drag, www.Social-Media.ro sau 0751961554 - Whatsapp, acceptam plata prin Paysafe/Paypal cat si Transfer Bancar sau Revolut!