| Angels07 a întrebat:

TPU eu sunt fata si mie drag de o fata de la mine din clasa ca la o colega dar ea nu prea ma baga in seama eu trebuie sa ma duc la ea sa o bag in seama dar cand vorbesc cu ea se uita in alta parte cu mine nu a stat niciodata in Banca si pe facebook si mess Mi-a dat ignore ce sfaturi imi dati ca mor de durere i-am spus pe mess ca mie drag de ea am intrebat-o daca si ei ii este drag de mine si a zis ca Da deci dati-mi niste sfaturi cele Mai bune sfaturi dau funda si vot

7 răspunsuri:
| price a răspuns:

Ok, daca ii spui ca iti e drag de ea, poate fi interpretat in mod gresit, renuntata sa mai rezolvi problemele prin intermediul telefonului, mess sau facebook. Face to face vezi daca ea vrea sa iti fie amica sau cea mai buna prietena. Propune-i sa vorbesti cu ea 5 min dupa terminarea orelor de curs si spune-i ca o simti foarte aproape sufleteste de tine si ca vrei sa deveniti prietene foarte bune, incearca prin a iesi cu ea. Atentie nu te schimba pentru a fi pe placul cuiva, fi tu insati, daca nu vrea atunci nu merita efortul tau, totusi inceaca nu ai ce pierde practic e o simpla discutie.

| EdwardTeach a răspuns:

Să încetezi să o mai bagi în seamă... Poate a interpretat greşit dragul tău de ea, cine ştie... Nu cred că ţi-a dat ignore degeaba. ^^

| Angels07 explică (pentru EdwardTeach):

Pai de ce a interpretat grist cum se Mai poate interpreta gresit adica cum ai zice tu ca a inteles ea?

| EdwardTeach a răspuns (pentru Angels07):

Câţi ani ai? Nu ţi se pare puţin ciudat să te duci la cineva de acelaşi sex şi să-i spui că ţi-e "drag" de ea? Este posibil ca persoana respectivă să creadă că eşti lesbiană.

| Tezet a răspuns:

Buna! Cauta un baiat foarte simpatic si fa-i in ciuda tongue

| gogosicavanilata a răspuns:

Poti sa n-o lasi in pace. pur si simplu, fii insistenta! atunci nu va mai avea alta alternativa!
sau daca nu vrei sa procedezi asa, intreab-o ce o supara la tine si promite-i ca nu vei mai face acel lucru. daca nu ii convine nici asa, inseamna ca e pea ingamfata si se crede perfecta.
sper ca ti-am fost de ajutor

| alexutanebunica a răspuns:

Inseaman ca nu vrea sa fie prietena cu tine daca ea nu vrea nu ai ce sa faci las-o sa poate apoi va vrea ea sa fiti prietene