| Hoskero a întrebat:

Trebuie sa platesc impozit pe venit daca voi incasa pe cardul meu de la banca sume in valoare de 30 lei care, reprezinta avansul pentru transport cand vreau sa vand ceva pe olx? Practic cer avansul inainte si as incasa sume de 30 lei. Pana la ce suma cumulata nu as platii impozit? Sau cum e mersul?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mersul e ca pentru 30 lei din cand ii cand nu ii pasa nimanui

| tril a răspuns:

Se plateste impozit pe orice venit. Si pentru avansul primit si pentru restul sumei incasate. Chiar de la un leu. Nu exista scutiri.