| anonim_4396 a întrebat:

Tu pentru ce strângi bani?
Eu am strâns cateva zeci de milioane pentru urgente. Adică in caz ca se intampla ceva rau si cineva din familie se îmbolnăvește. Mi se pare ca sunt suficienți si parca as vrea sa fac ceva cu o parte din acei bani. Ceva idei?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, milioanele stranse de tine nu mai au nici o valoare in ziua de azi, ca milioanele alea s-au schimbata cum 10 ani, iar noua moneda romaneasca, are alta valoare.
Dar poti face un foc bun cu toate milioanele alea stranse, macar te incalzesti, ca oricum nu mai folosesc la nimic si nu mai au nici o valoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Interesant, nu ca as vrea sa te dezamagesc, dar cateva zeci de milioane se pot duce pe tratamentul pe 3-4 zile sau pe 1 operatie din 10 in cazuri grave. Nu strica sa ii ai, dar daca te gandesti la zile negre investeste intr-o asigurare privata

| Donsavas a răspuns:

Încearcă să o investești in tine. Fa un curs de dezvoltare personala, de calificare, da de permis etc.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Oricum trebuie ai o sumă de bani pusă deoparte pentru orice eventualitate.

| Marbea a răspuns:

Sfatul meu este sa faci asigurare de viata si accidente, eventual de sanatate si sa nu tii banii, sa faci ceva cu ei, sa-i investesti in ceva ce-ti poate aduce un viitor profit. Mergi la o societate de asigurari si te indruma ei, mai ales ca probabil esti tanar si nu trebuie sa cheltui mult.