| Deliaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Buna! Un consultant într-un anumit domeniu poate tine consultanta mai multor institutii sau doar la una?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

In general se presupune ca un consultant e un fel de freelancer deci poate avea si mai multe contracte atat timp cat nu exista clauze intre respectivele contracte...

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Un consultant poate lucra cu mai multe institutii sau persoane, dar cu conditia sa nu se loveasca interesele sau sa n-aiba clauze contractuale de exclusivitate.

| darrio2007 a răspuns:

Si una si alta. Nu-i interzice nimeni.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cum se intelege cu patronul. Daca in contract scrie ca este doar la una, asta e! In general este o meserie liberala si poti sa o faci si la 10 intreprinderi daca te tin curelele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Se poate sa fie consultant al mai multor instituții.