| BlackRose03 a întrebat:

Unde as putea sa ma angajez 2 saptamani fara experienta? Am nevoie de bani, dar nu gasesc nimic si incepe scoala curand.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam tarziu te-ai gandit. Daca spui asta si unui eventual angajator, e posibil sa muncesti degeaba.

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde, part-time undeva, depinde si de zona.
Vad ca multi cu un job stabil, mai opteaza pentru part-time la firme de livarari gen foodpanda.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te angajeaza nimeni daca esti minor, cere bani parintilor ei trebuie sa i ti dea.Ce varsta ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru BlackRose03):

Incearca sa depui cv uri la Mec donald s sau Kfc ei angajeaza persoane tinere.

| CassiusAlexander a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te poți angaja legal de la 15 ani.

| Mosotti a răspuns:

Nu prea te ia nimeni pentru 2 sapt, si cati bani poti face in 2 sapt? De ce nu iti dau parintii? Ca nu e o suma mare, ai vb cu ei? De ce suma ai nevoie si pentru ce?
Ca daca era simplu pentru 2 sapt, era bine, dar nu gasesti asa usor asa.

Daca te duceai de acum 1-2 luni, gaseai mai usor de lucru. Toti care au vrut si pe timpul vacantei si-au asigurat loc pana incepe scoala in general, si locurile-s cam ocupate.

| Catrice a răspuns:

Cam târziu te-ai trezit, poate te ia vecinu care are firma ca în rest, nimeni nu se baga.

| BlackRose03 explică (pentru Catrice):

M am "trezit" chiar bine, dar hotelul la care lucram a gasit o camerista cu experienta si am ramas pe dinafara. In loc sa raspunzi la misto mai bine taci, am nevoie de ajutor si raspunsul tau este inutil si deloc necesar.

| Catrice a răspuns (pentru BlackRose03):

Inutil zici...atunci sper ca poate o găsești un șef fraier care te ia pentru 2 săptămâni.

| Catrice a răspuns:

Singurul trântor de aici ești tu S4I7 care da ignor și nu accepta alte păreri.

| RobertMoon a răspuns:

Nu te ia nimeni pentru 2 saptamani tinand cont ca un contract se face pe minim 1 luna. Suna la restaurante si intereseaza-te daca au nevoie de picol sau de spalator de vase, alta varianta nu vad.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Nu cred că te angajează cineva pentru 2 săptămâni. Încearcă la firmele de livrare (foodpanda, glovo takeaway și care mai sunt)

| Alverto a răspuns:

Brother încearcă să faci orice
De la tunsul ierbii, plimbat câinii până la recoltat legume și fructe ale persoanelor ce au nevoie, că poate trăiești în mediul rural, așa sunt multe lucruri pe care le poți face la țară fără experiență

| BIoody a răspuns:

Nu te lua dupa ce zic ceilalti,
Daca ai 18 ani te poti angaja oriunde, iti dau un exemplu.
Poti sa te angajezi fara sa spui cat vrei sa lucrii in acel loc, iar apoi dupa ce au trecut 2 saptamani iti dai demisia fara nici o problema.
Eu de exemplu am lucrat in unele locuri si o saptamana laughing
Iar banii ti va da, dar din pacate cel mai probabil nu cand iti vei da demisia, ci doar in ziua in care se da salarul la acea firma specificat in contract.In general dupa o luna.winking

| CassiusAlexander a răspuns:

Sincer pentru 2 săptămâni nu găsești decât dai ai vreo afacere de familie sau pile.