| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea sa ma angajez la 17 ani?

Răspuns Câştigător
| BlackTiger a răspuns:

Pai si sora mea are 17 anul si lucreaza la kaufland,la real si la supermarketurile astea mari.Ea, sa acolo in magazin si face reclama la finder pinguin.Ea lucreaza vineri, sambata si duminica.Vineri si sambata 6 ore si duminica 4 ore.Ea primeste 7 lei pe ora.De pe 3 zile o sa faci destul de multi bani. Sper ca te-am ajutat. Funda? Pls

6 răspunsuri:
| Feliciann a răspuns:

Da poti munci doar ca muncesti part time

| isis5001 a răspuns:

Poti incerca sa fii chelner sau sa imparti pliante, vezi ca de obicei partidele politice au nevoie de oameni care sa imparta pliante.

| DarkTerror a răspuns:

Adica lucreaza ca Promoter... Dar te poti angaja si la impartit de ziare/pliante sau ceva de genu. In constructii, dar sincer este foarte greu. Eu vara asta am lucrat ca si culegator de fructe de padure la un sut de langa orasul meu si am luat 25lei /ora si lucram cate 10 ore pe zi.

| Rush a răspuns:

Sunt in clasa a 10-a si imi vad de treaba, dar vroiam sa stiu unde as putea face niste bani dar am gasit, fac niste meditatii la chitara deci, multumesc TPU pentru nimic, si @and poate tu ar trebui daca te simti ...Multumesc celorlalti pentru ajutor.
PS: RASPUNSU CASTIGATOR ESTEEEEEEEEE...

| ands a răspuns:

La scoala...

| valyshoru a răspuns:

Undeva sa ajuti in constructii. De ex: Nea Gheorghe vrea sa-si ridice o casa. Daca sti pe cineva care lucraza in domeniu poti sa-l rogi sa te ia cu el. Poti sa iei 50+ de lei pe zi. Altfel, nu te angajeaza nimeni fara varsta de 18 ani, nici sa speli pe jos.