| Yosefin a întrebat:

Unde pot face un curs gratis de barman? imi doresc sa lucrez in domeniu dar vad ca costa si sunt scumpe cursurile sad

5 răspunsuri:
| Ivy86 a răspuns:

Eu nu cred ca mai ești șomer dacă ai terminat anul trecut liceul (adică nu mai primești bani) dar totuși interesează-te poate au ceva pentru tineri.
Daca nu mai rămâne varianta sa te angajezi la un bar, cafenea și sa înveți gratis. Ceva ospătar, casier pana se eliberează un post de barman.
Bafta!

| Vinsieu a răspuns (pentru Ivy86):

Pentru asta nu trebuie sa fie somer in plata ci doar sa nu aiba de lucru si, mai important, sa caute.

| Yosefin explică (pentru Vinsieu):

Am cautat si peste tot se cere experienta sau calificare de aceea am nvoie urgent de curs. Surpriza nu are acolo.

| Vinsieu a răspuns:

Daca esti somer, ai sanse mari la Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca ( AJOFM). Oricum, intreaba la ei, te pot indruma.

| Yosefin explică (pentru Vinsieu):

Da sunt somer am terminat liceul anul trecut si nu lucrez. Merci chiar azi o sa sun la ei happy