| alyskumpy a întrebat:

URGENTTT! buna TPU am nevoie de mareee ajutor mi-am cumparat un calculator si cand il deschid imi apare cv aplicatie sau nu stiu ce e Ubuntu in care trebuie sa scriu username si parola., dar eu nu am cont la asa ceva si orice bag nu imi accepta.ce sa fac? plssss help mee urgent saddau funda :*

4 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Formatat si instalat windows, nu e necesar username si parola, lasa liber si se incarca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca username: ubuntu
parola las-o necompletata (blank)
Daca nu se logheaza, cauta in interfata un buton "run terminal" si scrie:
sudo adduser username, unde username este un nume pentru logare pe care il alegi,
apoi incearca sa te loghezi cu el.
Daca nu se logheaza nici asa, fa rost de un cd cu sistem de operare si reinstaleaza-l.

| DoctorLove a răspuns:

Ubuntu este un sistem de operare de la Linux. Iti trebuie un windows xp, vista sau 7.

| YsSaBeLLe a răspuns:

Sa schimbi windows.ul e cel mai simplu :-P si nu o sa mai ai problemehappy
Succes!