| anonim_4396 a întrebat:

Va salut, domnilor. Mai exista vreo investitie/afacere care sa fie desfasurata pe teritoriul tarii noastre si sa aduca si profit? Am o suma de 30.000 de lei si ma gandeam sa investesc in 2-3 autoturisme, sa le vand, sa cumpar altele si tot asa in vederea obtinerii unui profit, credeti ca merita sau mai bine schimb banii intr-o valuta care are sanse sa creasca si sa ii tin ca investititie? Alte idei de a investi 30.000 de lei? Multumesc

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

30.000 de lei e fix pix, ce castig sa ai din masini la banii astia? si sa toata lumea vinde masini pe toate drumurile, bagi banii dar poti sa stai sa astepti 1 an sa dai o masina.
Nu vreau sa par gretos dar unii au venituri pe luna atatia bani (nu eu!)
bine stiu ca tu ne-ai cerut o parere
Cel mai bine e cu valuta cum ai zis sau sa ii lasi acolo pentru zile negre cum s-ar zice

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 30000 cumperi 1 masina nu 3, o aranjezi puțin si poate scoti un 500 euro profit.

| johnnny123 a răspuns:

Ca sa scoti bani din masini second-hand trebuie sa fii foarte priceput tehnic la masini si sa ai acces la un atelier in care sa le poti verifica si repara ca sa le poti vinde cu ceva mai mult decat le-ai luat.

Daca nu te pricepi extrem de bine la masini nu ti-as recomanda sa faci afaceri in domeniul asta pentru ca risti sa pierzi toti banii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat % profit vrei pe an? 10%-20%- 1000%?