| Allinucc a întrebat:

Vă salut!

Știe careva de unde își achiziționează cei care revând telefoane pe olx sau în magazinele proprii stocul? Atât telefoane noi cat și telefoanele second hand

Mă gândesc ca nu de la magazinele deja existente deoarece își pun și ei adaosul lor.

Mersi!

5 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt bisnitari. Nu te gandi ca au depozit de telefoane, au 2-3 si pe alea le invartesc

| Mindfulness a răspuns:

Salut
Unii cumpără de pe OLX și le dau mai scump,e plin de bișnițari de telefoane care stau geana pe telefoane, sunt de altfel și care vând telefoane luate la abonament, furate sau telefoanele lor personaje sau ale rudelor. Sunt șanse foarte mari să îți iei teapa daca cumperi la SH un telefon de pe OLX.
Sunt multi care dețin magazinele lor proprii, amaneturi, și amaneturile trebuie evitate când vrei sa îți achiziționezi din magazin.

| Allinucc explică (pentru Mindfulness):

Da, înțeleg, dar să ai magazinul tău doar cu telefoane noi, mă gândesc ca trebuie să ai un contract cu ceva furnizori, ceva

| DonMoldo a răspuns:

Ai auzit de comert?

| bosucucruce a răspuns:

Salut
unii oameni mai gasesc telefoane Nokia si le baga la vanzare pe un MILION! bre` tata, e UN MILION! telefon spart in buxati si rupt la un mIlioN, nu se mai poate dom`le
va saluta cu rspct bossw cu cruce