| anonim_4396 a întrebat:

Vara asta nu am ce sa fac asa ca as vrea să ma angajez undeva, ținând cont că am numai 15 ani ce credeți că aș putea să fac?

Răspuns Câştigător
| stefanaaalexandrud a răspuns:

Eu unul nu îți recomand să te angajezi de la 15 ani am lucrat și eu tot de la 15 ani la kfc și în 4ore eram muncit cât în 8 ore pauza nu aveam trebuia sa ma rog de șefi probabil văzându-mă mic credeau ca fac ce vor ei după 1 luna jumate mi-am dat demisia ca mam îmbolnăvit și a trebuit sa ma operez am rămas cu dureri de spate din cauza ca a trebuit sa car saci de câte 10 kg. Te poți angaja dar evita în general restaurantele astea gen fast food sau mai trăiești copilăria și angajează-te le 18 ani căci vei avea timp sa muncești. La 15 ani în alea 4 ore ajungeam acasă mort de oboseala nu îmi mai simțeam picioarele. Mai bine stai acasă și citești o carte decat sa mergi la munca.

1 răspuns:
| alexiulian15 a răspuns:

Felicitări ca vrei sa lucrezi la vârsta asta pe care o ai, iti pot sugera Glovo, sau la un restaurant.