| Radandam a întrebat:

Voi ce ați alege dacă ați schimba bani? Euro, liră sterlină sau dolar american?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani digitali in ron mai adaug vreo 3 sau 6 zerouri la salariile oameniilor si toti sant fericiti

| RAY a răspuns:

Romania fiind colonia germaniei va alege euro

suntserios
| suntserios a răspuns:

Euro.
Lira e periculoasa dupa brexit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Euro, atat timp cat traiesc in Romania si implicit in Europa... asta m-ar ajuta cel mai mult.

| SingleForOne a răspuns:

Eu aș căuta moduri de a face RON mai puternic față de celelalte.

| CosminFlo a răspuns:

Euro

| Alinailies a răspuns:

Eu as cumpara aur, n-as schimba in alta monedasad

| Radandam explică (pentru Alinailies):

Pai și cum sa cumperi aur? Te referi la brățări, inele? Și după dacă le dau la amanet îmi mai scot aceiași bani pe care i-am băgat?

| SingleForOne a răspuns (pentru Radandam):

Investești în aur sau faci tranzacții pentru a cumpăra aur (lingouri de aur) ca o valuta de schimb, și ajungi să deții aur adevărat din punct de vedere al valutei (sau numeric, dacă vrei). Nu știu sigur dacă vei ajunge să ții în mână acele lingouri de aur, dar pot fi înscrise pe numele tău.

| Alinailies a răspuns (pentru Radandam):

Aurul nu se devalorizeaza niciodata daca te uiti inapoi in timp, ai sa vezi ca orice moneda s-a devalorizat dar aurul a stagnat sau i-a crescut valoarea.d, ma refer si la inele si bratari, sunt o investitie si daca in timp ramai fara bani, bagi la amanet.
Eu ti-am spus cum as proceda daca as avea o suma mare de bani, nu as schimba in alta moneda.
Strict parerea mea! big grin

| RAY a răspuns (pentru Alinailies):

Ai dreptare legat de aur

| irina4219 a răspuns:

Euro