| LucaTheodor a întrebat:

Vreau sa deschid un restaurant! Imi puteti spune cum si ce trebuie sa fac. Cat mai detaliat! Funda!

Răspuns Câştigător
| Raptorz a răspuns:

1.Vrei multelaughing
2.Pai... ai nev de un spatiu unde sa vina multa lume ex:centrul orasului.
3.Ai nev de personal.
4.Ai nev de bani!
5.Ai nev de mancare!
6.Ai nevoie de mobila si un TV mare!
7.Trebuie un nume!
8.Reclame.
9.Sa fi original in reclama, si mancare.
10.Ai nevoie de multe si costa multi banii ex: mobila, personalul, mancarea, curentul, spatiul inchiriat, taxele etc.
11. Ultimul dar nu cel din urma:
12. Funda!

3 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

O iei cu inceputul...

Ai nevoie de o locatie, si de o cladire.
Daca il faci la marginea orasului, e cam putin probabil sa mearga, exceptand cazurile in care vrei sa faci ceva de genul popas. Daca ai gasi incinta construita, e mai bine ca scapi de niste batai de cap. Daca nu, trebuie sa o construiesti. Pe langa toate nenorocirile de avize, ai nevoie de bani cu care sa achiti constructia.
Dupa care, inregistrare la Camera Comertului, aprobari de la autoritatile astea sanitar-veterinare, ANPC etc.
Echipamente si mobilier.
Angajati, si furnizori.

Sper sa-ti fie de folos.

| hashu1985 a răspuns:

Ce trebuie sa faci: mancare!
Cum: foarte bine!
big grin

| Florian_Nicusor_1974 a răspuns:

Raspuns final.
Intai si intai trebuie sa dovedesti ca ai o licienta sau cel mai bun lucru este sa mergi la camera de comert si sa punctu pe i adica capital bani mla greu