| lolnly a întrebat:

Vreau sa fac scoala de soferi categoria B, si dupa ce am vorbit la telefon cu acea scoala am decis ca urmeaza sa dau un avans de 600 lei si restul peste doua saptamani.
Sa cer sa taie chitanta pe banii aceia care ii dau, adica doar nu or lua banii si se fac ca nu ma cunosc pe urma, nu?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa-ti dea chitanta si tu este bine sa o soliciti, daca casiera nu ti-o da.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte obligatoriu sa-ti taie chitanta, pentru ca trebuie atasata la dosarul tau de examinare rutier, cand dai de carnetul de sofer.

| LoveSleep a răspuns:

O să-ți dea, nu e nevoie să ceri.
Oricum, o să te faci de dacă o să ceri. Sunt aproape foarte sigur că nu i s-a mai înâmplat nimanui, niciodată să fie "escrocat" de vreo școală de șoferi. Ești paranoic.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Du-te baaa...Vezi ca daca n-ai chitanta in buzunar la examen e semn rau, poti sa pici rolling on the floor