| sylarbc a întrebat:

Vreau sa ii trec pensia bunicii mele pe Revolut, se poate? Si cum? Multumesc

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se poate dar nu este indicat.

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate, dar nu este indicat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ai vrea sa faci asa ceva?
Revolutul e foarte foarte volatil, vrei sa ii blocheze contul intr o zis si sa ramana fara pensie?

| mihai69 a răspuns:

Se poate.
Faci o cerere la Casa de Pensii și dai IBAN-ul noului cont unde să vireze pensia.

| goguPatent a răspuns:

Extrem de proasta e ideea ta.

sa arunci un ochi pe niste povesti despre cum blocheaza cardurile cei de la revolut

https://www.google.com/......ps?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing) se poate dar trebuie sa fie contul pe numele ei sau sa fii intretinator tu.

| Dintrebare a răspuns:

Teoretic poti, dar sa ai in vedere ca ibanul e pe Lituania si daca dai peste un functionar care nu cunoaste legea sau are idei fixe, poate nu va fi de acord. Regulamentul sepa prevede ca nu poate fi refuzat ibanul daca incepe cu LT si nu cu RO. Dar ce poti face este sa printezi un extras de cont si sa trimiti o cerere catre casa de pensii si vezi daca accepta sau nu. Se poate face si pe mail, nu trebuie sa te prezinti acolo

| mihai69 a răspuns (pentru Dintrebare):

Eu am IBAN cu RO, deja au modificat la majoritatea utilizatorilor din România.
RO78 BREL...