| Nicolae05 a întrebat:

Vreau sa imi pun o suma de bani pe cardul meu MasterCard, aceasta operatie necesita programare la banca?

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Poți face depunere prin transfer bancar (prin internet Banking) la tine în cont sau depunere numerar de la ATM-ul băncii la care ți-ai deschis contul. Nu ai nevoie de nicio programare, poți face astfel de depuneri oricând, doar cardul să-l ai la îndemână pentru a efectua depunerea direct în contul bancar.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de banca. Unele au bancomate speciale pentru a-ti reincarca un card. Trebuia sa spui banca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Banii nu sunt niciodată pe card, ei nu se pun pe card, cardul este o conexiune cu un cont bancar. Poți să îi depui la ghișeul băncii dacă îi ai cash în mână. Poți de asemenea să îi depui în cont de la un bancomat al băncii, care va face această depunere automat, dacă urmezi instrucțiunile care apar pe ecran.
. Dar fiecare bancă are o aplicație online de acces la cont, prin care poți face operațiuni în contul tău, dacă banii nu sunt cash, și vin din altă parte.

| Wr3nch a răspuns:

In functie de banca poti depune direct la bancomat.

| Nicolae05 explică (pentru Wr3nch):

Da, la bancomat m-am referit, deci n-ar trebui programare.

| Wr3nch a răspuns (pentru Nicolae05):

Nu. Doar sa gasesti bancomat cu functie de depunere, ca nu toate au.

| Zuzu1991 a răspuns:

Da, trebuie reprogramat cu PI pe patru

nu stiu ce crezi tu ca intelegi prin programare, dar orice reincarcare a cardului se face de unde poti - bancomat, caserie, transfer bancar, incasari (salariu, etc.), chiar returnari de fonduri (faci o comanda, platesti cu, cardul, anulezi comanda) si banii intra direct in card, nu mai trebuie sa te mai duci si la banca sa "reprogramezi"... NIMIC!