| Polistfever a întrebat:

Vreau sa ma angajez full time dar nu stiu care e mai buna Tazz sau Glovo. Lucrez doar cu bicicleta pentru ca sa castig mai multi bani si in caz de țeapa sa nu ies pe minus cu benzina. La glovo am vb cu cineva, o spus ca pentru 8 ore imi da carte de munca pe 4 ore si platesc 135 de lei parca dar nu stiu daca pe luna sau saptamana.Imi ia si comision 8, 5%. Tazz nu stiu cata ''viata'' mai are daca Glovo o cumparat food panda cu 50 de mil, cred ca viitorul e doar la Glovo.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tot ce stiu e ca tazz e un serviciu mai nou si apartine de eMAG in comparatie cu glovo care-s specialisti sa le zic asa pe livrari.
Conditiile de munca ar trebui sa fie mai bune la glovo dar nu bag mana-n foc.
Ca nu de putine ori pioneri in diferite domenii isi trateaza angajatii ca pe nimicuri.
Cineva care lucreaza la sameday curieratul eMAG mi-a zis ca nu le dadea salariile la timp, deci nu poti compara sameday cu fancurier care-s pioneri in Romania de exemplu...deci cu cateva exceptii mergi pe pionerat, cei noi nu-s intotdeauna ce trebuie mai ales ca-s mici intr-un domeniu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Glovo. Fiul meu făcea 150-200 lei pe zi, când lucra la ei full time. Apoi s-a mutat să facă la fel în Copenhaga, unde face triplu, part time. Ei, impozit, chirie, dar acolo îi merită.

| Zuzu1991 a răspuns:

Unde balarii i-au cumparat glovo?
ca vad ca food panda e site diferit
daca i-ar fi cumparat facea redirect la glovo din prima!

| goguPatent a răspuns (pentru Zuzu1991):

I-au cumparat

https://www.economica.net/......12965.html

https://www.profit.ro/......a-20219243

https://adevarul.ro/......index.html

Tu crezi ca asa functioneaza fuziunea a doua companii atat de mare? Cu redirect la site?

| dinaprilie a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cumpararea unei firme nu inseamna neaparat ( imediat sau pe viitor ) absorbtia totala ( nume, angajati, brand etc ). Pot functiona asa mult si bine.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru dinaprilie):

Cand e vorba de o firma care ma completeaza (eu produc telefoane mobile, cumpar o firma care produce cip-uri si eu primesc cip-urile produse de ei si nu cei la care au ei chef sa vanda) te cred

cand e vorba ca lucram in acelasi rahat, si imi fac, concurenta din stangu' in dreptu' nu zic, ca e imposibil, dar e chiar aberant

| Zuzu1991 a răspuns (pentru goguPatent):

Am mai scris un raspuns mai sus, cred ca firmele erau in concurenta si mi se pare aberant sa fie tot in concurenta dupa ce i-au cumparat

| goguPatent a răspuns (pentru Zuzu1991):

Repet, fuziunea unor companii mari nu se face in 2 zile. Nu ar avea cum logistic. Sunt contacte de respectat, proceduri de transferat etc etc etc...

Daca citeai putin inainte sa iti dai cu parerea aflai.

"Achiziţia Foodpanda de către Glovo în România este aşteptată să fie finalizată în primul trimestru din 2022, a mai anunţat compania."

| Zuzu1991 a răspuns (pentru goguPatent):

Aha, ok, merci

| Zuzu1991 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Merci, I got the picture

| dinaprilie a răspuns (pentru Zuzu1991):

Ce am spus eu mai sus este cumva din proprie experienta. Iti inteleg punctul de vedere pr ca si eu, la inceput, mi-am pus cam aceeasi intrebare. Pe parcurs ce esti implicat in "poveste" observi ca unele lucruri face sens din anumite puncte de vedere.

| Andrei007007 a răspuns:

Eu zic viitorul este la Glovo in acest domeniu al livrarilor facand comparatie intre cele doua si pe langa asta o firma/companie serioasa nu face oferte de genul te platim cat pentru 8 ore dar o sa ai contract pe 4 ore ca sa nu platim si noi la stat foarte mult pentru tine, neavand legatura cu acest domeniu si eu la randul meu m-am confruntat cu o problema similara la fostul meu job si vreau sa spun ca acolo calitatea era inexistenta ba chiar clientii se plangeau cateodata de produse. Asa ca, iti dai seama de cum se lucreaza si cat de serioasa este acea firma/companie inca de cand semnezi contractul de munca, sfatul meu este sa alegi in functie de salariu si pe langa asta sa te gandesti si la viitor, adica contributiile la pensii, contributiile la sanatate etc.