| penus a întrebat:

Vreau sa ma fac muncitor de santier.Termin acum in vara clasa 8. Unde trebuie sa ma duc mai departe?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La o scoala profesionala pentru a obtine o calificare. Nu cred ca iti va place sa amesteci nisip cu ciment, de dimineata pana seara.

| Catrice a răspuns:

La nenea inginerul care o sa te pună la muncă.

| penus explică (pentru Catrice):

Nu mai trebuie nici un fel de calificare? Nu trebuie sa astept pana fac 18 ani?

| floresdemayo a răspuns (pentru penus):

Dacă vrei calificare, trebuie să te înscrii la o școală profesională cu profil construcții (durata 3 ani). Acolo, primești bursă profesională (aprox. 300 de lei/lună) cu condiția să nu faci mai mult de 10 absențe/ lunar. Să știi că cursurile sunt foarte lejere, iar pretențiile sunt mici. Eu zic să continui cu studiile, că oricum, la 14-15 ani, nu cred că te angajează nimeni. Succes in viață! happy

| oz_1736 a răspuns:

Daca nu bei vodca, incearca altceva. Altfel nu ajungi meserias si nu vei pricepe glumele de santier

| JustAFriend a răspuns:

Ar fi bine sa te duci la liceu mai departe, ai timp si de carca

| iumele a răspuns:

Direct pe șantier