| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Vreau sa merg la profesionala. Am gasit una in domeniul MECANIC. Vreau sa stiu cu ce se ocupa un mecanic?

11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Gateste mincare pentru bebelusi, desigur.

| anonimg a răspuns:

Te sfătuiesc sa mergi la liceu, chiar daca este mai greu. O sa vina vremea ca si femeile de servici da aibă facultate ca să se poată angaja.
Daca dai la profesională o sa vrei dupa aceea sa faci si liceul; si asa o sa o iei iarasi de la capăt.
Dupa ce termini liceul vezi daca o sa dai bacul sau nu. Bacul este o optiune; doar daca vrei sa dai mai departe la facultate trebuie sa îl dai.
Du-te la liceu.

Mecanicul se ocupă de tot ce se face într-o vulcanizare (schimbat si reparat cauciucuri), dar si sa desfaca motoare si toate piesele de la masina, sa găsească problema (piesa care trebuie schimbata) si sa o înlocuiască.
Electricianul auto se ocupă de toata partea electrica a mașinii (tot ce tine de baterie).
Dar mergi la liceu pentru ca vei castiga mai bine si mai usor banii, si nici nu vei sta cu mâinile pline de vaselina si de tot felul de uleiuri.

| Eduard619 a răspuns:

Cauta si tu pe google.
E ass greu?laughing

| EmanuelKant a răspuns:

Cu mecanica.

| RoyalJakiro a răspuns:

Poate fi mecanic auto, mecanic utilaje grele, mecanic in transporturi feroviare, etc.

| CV25CRI a răspuns:

Mecanicul repara masini

| MariusPopa1015 a răspuns:

Salut,eu am 17 ani,sunt la la o profesionala cu domeniul mecanic auto, un mecanic auto se ocupa cu repararea mașinilor,te sfătuiesc să te ți de aceasta școală,adică chiar daca o să ai colegi care nu ii interesează,fi atent la ore,mai ales că o să mergi la un atelier sau chiar un service auto, încearcă să înveți totul, cere ajutorul profesorului, este o alegerea bună, când termini aceasta școală nu o să fie nevoie sa dai bacalaureatul și în plus o să faci doar 3 ani de școală, că mecanic auto o să câștigi foarte multi bani, deci succes în continuare!

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru MariusPopa1015):

La profesionala este ceva bursa?

| Alexandru_Denis_1987 a răspuns:

Un mecanic se ocupa cu repararea sau construirea a mai mute :masini, motoare, masini de curse, etc.

| ValyCplm a răspuns (pentru Alexandru_Denis_1987):

Mecanicul nu construieste masini... damn

| Front a răspuns:

Bai... nasol! Cauta si tu filmul "Mecanicul"... o sa vezi acolo! Uite linkul: https://pefilme.com/mechanic-mecanicul-2011/