| BenjaminFranklin a întrebat:

Vreau sa schimb niste monezi in lei. Insa, am mers la magazine alimentare si nu au acceptat. As vrea sa merg la o banca, dar nu stiu la care si, apoi, daca cer un comision. Help!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Inteleg ca monezile nu sunt lei? Cam asa reiese.Ai fi vrut sa ti le schimbe la magazinul alimentar? Esti amuzant.Ori nu stii sa explici.Mergi la BNR.Depinde si ce monezi ai.

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Monezi străine, sau românești?
Dacă sunt străine, nu le schimbă nici o bancă, dacă sunt monezi de 5, 10 și 50 de bani, banca ți le schimbă fără nici o problemă și fără comision.

| patry01 a răspuns:

Pai incearca sa te duci la farmacie, Vorbesc serios sau la magazinul scoli, mereu au nevoie de marunt.La banca sigur iti ia comision.

| Rikhard_Calin_1992 a răspuns:

Da ti le schimba la banca si nu iti cere nici comison depinde ce monezi ai euro sau lei?