| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa scot bani de pe un site prin transfer bancar, dupa ce vor fi transferati o sa-i am direct pe card? Sau o sa trebuiasca sa merg la banca pentru a-i scoate, pentru ca imi cere sa adaug si adresa unei banci.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cardul bancar este un atasament la un cont bancar (IBAN). Toate miscarile efectuate pe cont se reflecta si in card. Deci ii poti folosi banii la plata cumparaturilor cu cardul prin POS, la plata online sau sa-i scoti cu cardul. N-ai treaba cu banca.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Revin pantru ca vad ca unul te intreaba cum ii scoti cu cardul. Raspunde-i ca mergand la un ATM (bancomat) care nu este obligatoriu sa fie in banca. La noi BT are doua ATM-uri in incinta ei si unul in incinta unui magazin.

| George1337 a răspuns (pentru Salontanul):

Era raspuns pentru ce a spus Ioan489. Multumesc mult pentru raspunsuri!

| Salontanul a răspuns (pentru George1337):

Da, da! Eu n-am vrut sa-l nominalizez. Multumesc pentru apreciere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un card atasat respectivului cont bancar o sa ii ai pe card

| Ioan489 a răspuns:

Daca scoti bani de pe un site prin transfer bancar nu cred ca vor aparea pe card. De exemplu prin paypal poti scoate bani prin doua optiuni, pe card sau direct in contul de banca.

| suntserios a răspuns (pentru Ioan489):

Sunt curios cum scoti tu banii pe card?