| Riot181 a întrebat:

Am niste monede tokens castigate pe un anumite site si vreau sa i schimb in bani reali. Cum i transfer sau ce trebuie sa fac ca apoi sa merg la banca sa scot banii? App am si cont bancar. Trebe transferati tokens pe acest cont? Daca da, Cum?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Noi de unde vrei sa stim pe ce site ai castigat tu acele tokenuri, sau daca ele valoreaza ceva?

Numai pe respectivul site poti face o eventuala conversie, cu conditia ca acel site sa ofere acest lucru.

Oricine poate sa ofere orice "monede", asta nu inseamna ca acestea pot fi convertite in bani reali.

Vezi ca tocmai ti-am virat si eu un milion de cocobauri, valoarea acestora fiind de 4.21 oase de peste.

| Riot181 explică:

Vorbesc serios. Deci pe contul meu de pe acel site am token in valuare de 140 lei. Si nu stiu cum sa fac sa i transfer in contul meu bancar.

| johnnny123 a răspuns (pentru Riot181):

Dupa cum am mai spus: de unde vrei sa stim noi despre ce site este vorba si care este politica acestuia?

De ce pui intrebarea asta aici in loc sa o pui acelui site care ti-a oferit tokenul?

Este ca si cum te-ai duce in piata de branzeturi de la Obor si ai intreba cat costa o noapte de cazare la un hotel din Belarus.