| maria1989 a întrebat:

You linked your debit or credit card to your PayPal account on Nov 23, 2010. To make sure the card is yours, we made a small charge to it that you'll need to confirm (and we'll refund the money to your PayPal account when you're done).

The charge creates a unique 4-digit code on your card statement. If you don't see the charge right away, don't worry - sometimes it takes a few days to show up.
Sample card statement

How to confirm your card:

1. Check your card statement and look for a charge from "PayPal" with a 4-digit code next to it.
2. Log in to your PayPal account and click Confirm Credit Card.
3. Enter the 4-digit code to confirm your card.

When that's done, you'll be able to pay safer online with your card through PayPal - without ever exposing your financial information to sellers.

Thanks,
PayPal
Nu inteleg ce trebuie sa fac, este un cont pay pal premier cu card visa electon bcr atasat in care am inceput sa primesc niste bani.Va rog frumos a-mi spune ce vor de la mine.

Răspuns Câştigător
| Deer a răspuns:

Am trecut și eu prin asta happy
O să-ți sustragă din cont o mică sumă (nu cred că e mai mult de 2 euro).
După câteva zile te duci la bancă, ceri factura de tranzacții din ultimele zile și undeva îți va apărea PayPal și un cod de câteva numere. Acel cod îl introduci pe site-ul PayPal unde ți-ai făcut contul și suma pe care ți-a sustras-o îți va reveni înapoi în cont confirmând că ești titularul acestuia.

2 răspunsuri:
| rserpu a răspuns:

Salut, suna la banca si zi-le ca ai atasat cardul la paypal. Cere numarul de tranzactie. Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si mai se spune ca bcr-ul nu umfla, are dreptate Aspirina